1. Milyen gyakran cseréljem a sebtapaszom?
Higiéniai okokból általában naponta javasolt cserélni a Standard Elsősegély Kötszereket. Egyes fejlett sebtapaszokat (pl. Sebtapasz sebkrémmel), amelyek nedves sebgyógyítási feltételeket biztosítanak, javasolt két vagy több napig nem lecserélni a gyógyulási folyamat zavartalansága érdekében.
2. Jobb hagyni, hogy a kis seb a friss levegőn száradjon meg ahelyett, hogy sebtapaszt teszek rá?
Az egyik sebápolási mítosz az, hogy a kisebb vágások és horzsolások fedetlenül hagyása és levegőztetése elősegíti gyorsabb gyógyulásukat. Ennek épp ellenkezője igaz! Kutatások kimutatták, hogy a fedett sebek eredményesebben gyógyulnak és az elfertőződés kockázata is kisebb. A Hansaplast termékek védelmet nyújtanak, amíg a seb teljesen be nem gyógyul.
3. Mikor kell orvoshoz fordulni?
Javasoljuk, hogy az alábbi esetekben forduljon egészségügyi szakemberhez:
• ha a seb mély és erősen vérzik
• ha a seb fertőzés jeleit mutatja, például vörösödik, meleg, fáj és duzzadt
• ha idegen tárgyak ágyazódtak a sebbe
• állattól vagy embertől származó harapás esetén
• ha a seb az arcon található
• ha nincs tetanusz oltása
és természetesen bármikor, ha kérdése van vagy bizonytalan.
4. Mit kell tenni, ha a sebem elfertőződött és gennyesedik?
Ha az elfertőződés jeleit észleli, beszéljen egy egészségügyi szakemberrel! Ez nemcsak a genny megjelenését jelenti, hanem a duzzadtságot, vörösödést, forróságot, fájdalmat, viszketést vagy égető érzést is. Fertőzés esetén a seb orvosi ellátást és szakorvosi kezelést igényel.
5. Melyik sebtapaszt használjam, ha érzékeny a bőröm?
Ha az Ön bőre nagyon érzékeny, javasoljuk a Hansaplast Sensitive vagy a Hansaplast Sensitive Kids termékek használatát. Ezt a sebtapaszt kifejezetten érzékeny bőrre fejlesztettük ki, valamint rendkívül bőrbarát és hipoallergén termék.